Каталог
ru
ua

Квартира-студія: за і проти

В наші дні квартири студії стають все більш популярними. Адже для інтер'єру маленької квартири подібне планування буде найбільш підходящою. Тут все на виду і під рукою, житло добре освітлене і навіть здається просторим. Але у подібних приміщень є і свої мінуси. АКЛАС постарався в цьому розібратися.

Квартира студія або смарт - це одне невелике приміщення, яке ділиться на дві зони: кухню і інше житлове простір, включаючи місце для сну. Єдина кімната, яка відокремлена дверима в такий однокімнатній квартирі - це ванна. Деякі студії мають умовну перегородку, що відділяє спальну зону, щоб зберегти якусь конфіденційність в разі появи гостей.

Можна сказати, що студії - це квартири без зайвих стін, так як в їх плануванні не передбачено обмежених просторів.

Таким чином, однокімнатна квартира є багатоцільовим приміщенням, трансформується під потреби і зручність його мешканців.

 

 

Переваги квартири-студії

Головний плюс квартир-студій - відкрите, світле нічим не переобтяжене і максимально функціональний простір. Воно дозволяє власнику відчувати себе вільно, просторо і комфортно. Тут все знаходиться «під рукою». Тому вона ідеально підходить студентам, холостякам або сім'ям без дітей.

Як правило, такі квартири не мають великих площ і тому вони більш доступні за ціною. І їх можуть дозволити купити молоді сім'ї. До того ж, ремонт смарта обійдеться так само порівняно не дорого.

Коли є всього одна велика кімната, набагато легше визначитися зі стилем інтер'єру. Тут завжди можна щось переробити під себе, переставити, поекспериментувати з оформленням функціональних зон (місцем для сну, робочим місцем та т.д.) і творити, що душі заманеться. Крім того, відкритий простір надає можливість для того, щоб показати втілення найяскравіших дизайнерських рішень.

Завдяки відсутності коридорів і зайвих стін збільшується корисна площа житла.

А ще в студіях хороша акустика. Тому там стоїть облаштувати домашній кінотеатр або розмістити аудіоапаратуру.

 

 

Недоліки

У квартирі-студії практично неможливо усамітнитися. Саме тому вона не підходить для великих сімей або сімей з маленькими дітьми.

Так як кухня і вітальня об'єднані в одну житлову зону, то по всьому приміщенню дуже легко будуть поширюватися запахи, як приємні, так і неприємні. Тому для кухні знадобиться потужна витяжка, а в туалеті - система вентиляції.

Одним з недоліків є відсутність передпокої. З цієї причини вуличний пил і бруд досить легко буде проникати в житлову зону, і господарям потрібно частіше і ретельніше підтримувати чистоту.

Мінусом можна назвати і той момент, що спальня в квартирі-студії знаходиться на загальному огляді.

При створенні інтер'єру квартири - студії варто врахувати, що всі його елементи повинні бути в гармонії, інакше приміщення може виглядати неохайним.

Небажаним є і присутність великої собаки, шерсть і запах від якої буде розноситися по всій квартирі.

Зонування меблями

Як правило, в квартирах-студіях виділяють зону кухні, гостьову, сну і робоче місце. Для цього можна використовувати кольорову обробку стін, різні види підлогового покриття, підвищення рівня підлоги, декоративні фіранки і, звичайно ж, меблі. Останній спосіб - самий практичний і зручний.

Щоб розмежувати гостьову і обідню зони, найчастіше використовують диван і примикає до нього барну стійку, одночасно виконує роль обіднього столу. Під стійкою можна розмістити ящики і заховати в них посуд та інші господарські речі.

 

 

Кухня найчастіше є дуже компактним місцем, тому меблі варто вибрати так, щоб вона економила простір. Віддайте перевагу навісним шафок і поличках.

Передпокій в студії - це буквально пара метрів простору, які буквально одразу переходять в житлову зону. Тому, щоб бруд, волога і пил з вулиці залишалися на вході, необхідно виділити передпокій. Постарайтеся облаштувати її так, щоб вона не була прохідною. Наприклад, передпокій можна відокремити містким шафою-купе

 

Для невеликого коридору підійде також невисокий комод або стелаж з полицями, відкритими вішалками і дзеркалом. Вони візуально зробить простір більш просторим і не захаращений. Це більш функціональне рішення, ніж стіна, оскільки такі меблі зручно і швидко розмістить вуличні дрібниці. У передпокої також знадобляться лава або пуф, в яких можна заховати частину взуття.

 

 

Відокремити спальне місце від загальної зони можна за допомогою відкритого стелажа, на якому знайдуть своє місце книги і різні необхідні дрібниці. Для поділу ще використовують красиву ширму, легкі перегородки з меблів або шторки. Це дозволить відносно спокійно спати, а також прикрити приватну зону від гостей.

 

 

Для економії місця в смартах рекомендуємо придбати диван-трансформер, який легко розкласти на ніч. Цікавим варіантом будуть і відкидні ліжка, які днем ​​кріпляться до стіни і не заважають вільному переміщенню. Для квартири-студії важливо підібрати не дуже габаритну, але місткі меблі, щоб можна було заховати всі свої речі.

 

 

Будь-яке використання матеріалу можливе тільки з дозволу адміністрації сайту і посилання на джерело.