Каталог

Дизайн кімнати для підлітка

Підлітковий період — один із найскладніших етапів у житті дитини та її батьків. Адже в цей час відбуваються стрімкі зміни, що зачіпають різні аспекти її розвитку, формуються власні погляди на життя та з'являються інтереси, які надалі можуть вилитися в щось більше. Саме тому, облаштовуючи кімнату для підлітка, вкрай важливо продумати всі нюанси. Кожен предмет інтер'єру має бути функціональним та ергономічним, забезпечувати комфортне та продуктивне проведення часу. При цьому не варто забувати і про візуальну сторону.

Дизайн кімнати для підлітка

Облаштовуємо сучасний простір тінейджера

«Почуття дорослості» — ось головна відмінність дизайну кімнати для підлітка. Простір слід обставляти зовсім інакше, ніж для дошкільника або учня молодших класів. Тут уже не надто доречні дитячі мотиви, основний акцент робиться на індивідуальності дитини. Меблі в кімнаті підлітка мають бути не тільки корисними та практичними, а й максимально оригінальними, що відображають внутрішній світ тінейджера.

Облаштовуємо сучасний простір тінейджера

Зрозуміло, батькам не завжди імпонують бунтарські та злегка екстравагантні ідеї дітей, але необхідно шукати компроміси. Перед тим, як облаштувати кімнату підлітка, запитайте в нього власне бачення. Якщо в дитини є хобі, обов'язково врахуйте це в дизайні інтер'єру. Наприклад, для любительки музики слід відвести місце під музичні інструменти, а для підростаючого футболіста — виділити куточок для м'ячів та постерів з улюбленою командою. Увійшовши в таку кімнату, ваша дитина почуватиметься у «своїй тарілці».

Сучасний простір тінейджера

Основні функціональні зони кімнати підлітка

Планування підліткової кімнати може стати для батьків справжньою дилемою, особливо якщо в розпорядженні саме досить обмежений простір. Адже передбачається, що дитина в ній відпочиває та відновлює сили після навчання, виконує домашню роботу, проводить час із друзями, грає в комп'ютерні ігри, тренується. Відповідно, інтер'єр кімнати для підлітка має бути багатофункціональним.

Основні функціональні зони кімнати підлітка

Важливо в рамках однієї кімнати облаштувати кілька зон, орієнтованих на певне проведення часу. Як правило, це:

  • зона для сну та відпочинку;
  • місце для виконання домашньої роботи;
  • куточок для розваг та хобі;
  • зона для зберігання різних речей.

Функціональні зони кімнати підлітка

Зона сну та відпочинку

Підліток, який відвідує різноманітні гуртки та щодня займається розумовою діяльністю, потребує багато енергії, а отже, має добре висипатися. Ба більше, під час цього процесу зміцнюється імунітет та формується гормональний баланс дитини. Не дивно, що вибираючи меблі в підліткову кімнату, більшість батьків продумують насамперед розташування ліжка.

Зона сну та відпочинку

Оптимальне ліжко для підлітка — це полуторне ложе з ортопедичним матрацом, який гарантує рівномірне навантаження на хребет. У разі обмеженого простору можна встановити диван зі зручною системою зберігання. Також можна встановити ліжко-горище, а під ним облаштувати робочу зону або куточок для розваг, заощадивши площу.

Ліжко для підлітка

Що потрібно для навчання

Щоб процес виконання домашньої роботи та онлайн-заняття були більш продуктивними, слід правильно підібрати комп'ютерний стіл чи письмовий стіл. Розміри виробу мають відповідати зросту дитини, адже важливо, щоб під час тривалого сидіння в неї зберігалася правильна постава. Крім того, на стільниці має бути достатньо місця для розміщення всього необхідного приладдя та комп'ютера. Також слід встановити якісне ортопедичне крісло з різними регулюваннями сидіння та спинки. Місце для подібних меблів у кімнаті підлітка краще обирати біля вікна. Таким чином він зможе по максимуму використовувати природне освітлення.  

Що потрібно для навчання

Місце для розваг та хобі

Якщо в дитини є хобі, яким не можна займатися за столом, не зашкодить ще одна функціональна зона. Так, для підлітка, який захоплюється спортом, можна виділити місце для гантелей, для блогера-початківця — зону з якісним освітленням для створення роликів або стріму, для юної балерини — місце для розучування рухів.

Місце для розваг та хобі

Зона зберігання

При виборі меблів для кімнати підлітка слід ретельно продумати ніші для зберігання. Якщо шкільне приладдя та якісь особисті дрібні речі можна розмістити в шухлядах столу, то для всього іншого потрібні окремі меблі. За наявності достатнього простору, можна встановити кілька предметів інтер'єру:

Зона зберігання

Важлива складова інтер'єру — освітлення

Сучасні підліткові кімнати виключають наявність кришталевих люстр, такі предмети молодь вважає архаїчними. Орієнтуйтеся на більш трендові світильники, які можуть стати ефектним доповненням до інтер'єру. При цьому світло має бути м'яким та розсіяним. А місця встановлення приладів слід продумати так, щоб дитина могла з комфортом сидіти за комп'ютером та займатися навчанням. Освітлення має бути багаторівневим. Крім основного джерела світла, в зоні для розваг можна встановити бра, поруч із ліжком — нічник, для занять — настільну лампу.

Важлива складова інтер'єру — освітлення

Сучасні стилі для кімнати підлітка

Дизайн кімнати для підлітка може бути оформлений у будь-якому стилі, але є кілька напрямків, які найсильніше відповідають волелюбному духу тінейджерів:

  1. Лофт — до відмінних рис цього стилю можна віднести екологічність, мінімальну кількість декору, штучну зістареність та певний бруталізм. Однак підліток із творчим складом розуму почуватиметься в такій кімнаті максимально затишно. 
  2. Хай-тек — поєднує в собі мінімалізм та технологічність. Для стилю характерні холодні тони, велика кількість металевих предметів (або оформлених під металік) і техніка як декор. У такій кімнаті будуть доречні комп'ютерний стіл та ігрове крісло в яскравому футуристичному дизайні.
  3. Скандинавський — характеризується функціональною практичністю, непомітною елегантністю та певною легкістю. Такі простори передбачають наявність дерев'яних меблів у світлих відтінках. Усі елементи інтер'єру покликані додати кімнаті більше світла.

Сучасні стилі для кімнати підлітка

Особливості оформлення підліткових кімнат

Перш за все, під час вибору інтер'єру потрібно орієнтуватися на особисті вподобання підлітка, які можуть не відповідати гендерним стереотипам. Проте, є кілька тенденцій, які більшою мірою актуальні для хлопчиків або дівчаток.

Особливості оформлення підліткових кімнат

Кімната для підлітків хлопчиків

Під час облаштування кімнати для юнака слід відштовхуватися від функціональності та практичності всіх предметів інтер'єру. Важливо не переборщити з декором, адже в просторі підлітка і так багато візуального навантаження. Оптимально, якщо декор має прикладний характер: наприклад, політична карта або оригінальна полиця для кубків. Якщо підліток цікавиться фізикою, комп'ютерними іграми або футболом, ці мотиви можна відобразити в інтер'єрі. Найчастіше хлоп'яча кімната оформляється в стилі хай-тек, стріт-арт, сканді або лофт.

Кімната для підлітків хлопчиків

Кімната для підлітків дівчаток

Затишна кімната для підлітка дівчинки — це не обов'язково велика кількість рожевих кольорів та орнаментів у стилі принцеси. Такий простір може бути оформлений як у білих, пастельних та світло-сірих тонах, так і в більш екстравагантній гамі. Орієнтуватися слід на індивідуальні захоплення та характер дівчинки. Водночас є кілька стилів, які домінують у жіночих інтер'єрах: прованс, мінімалізм, скандинавський, шеббі-шик. Незалежно від інтер'єру, в кімнаті слід продумати місця для туалетного столика та гардеробної шафи.

Кімната для підлітків дівчаток

Кімната для двох підлітків

Є кілька лайфхаків, що дають змогу створити стильний та ергономічний інтер'єр для двох підлітків. Перш за все, важливо виділити площу для двох робочих столів і, за можливості, двох окремих ліжок. При цьому ці предмети можуть бути встановлені як паралельно, так і по діагоналі. Щоб кожен міг у будь-який момент усамітнитися, слід також створити окремі зони. Для цього можна використовувати стелажі, подіум, мобільні перегородки або ширму.

Кімната для двох підлітків

Обов'язкова умова — побажання самого підлітка

Кімната для підлітка в сучасному стилі — це поєднання естетики, функціональності та практичності. Однак, не забувайте, що, які меблі ви б не обрали, вирішальний голос має належати самому підлітку. Перед тим, як купувати конкретний предмет інтер'єру, порадьтеся спочатку з донькою чи сином. Меблі мають відображати смаки та захоплення головного мешканця кімнати. Готові дитячі та підліткові спальні допоможуть швидше віднайти стиль та потрібну наповнененість кімнати меблями.

Обов'язкова умова — побажання самого підлітка