Навчання в школі передбачає дві ключові складові: робота в класі з викладачем і виконання домашніх завдань. Тому всі батьки прагнуть забезпечити для своєї дитини комфортні умови для навчання вдома. Одним із найважливіших етапів підготовки до продуктивних занять є вибір письмового столу.
Сучасний письмовий стіл для школяра — це не просто куточок на кухні, де можна прилаштуватися з підручниками. Це багатофункціональні меблі, які сприяють комфортному та ефективному навчанню, без шкоди для здоров'я. На власному письмовому столі можна розкласти всі потрібні зошити та канцелярію, звіритись із записами в щоденнику та приступити до виконання домашніх завдань.
Види письмових столів
Перед тим, як обрати письмовий стіл для дитини, слід ознайомитись з основними різновидами таких меблів. Виділимо найбільш затребувані моделі:
- Письмовий стіл з нішами для зберігання — практичний і функціональний варіант, який завжди в моді. Такі меблі мають широку стільницю, а також одну або дві тумби для зберігання зошитів та канцелярії. У такому випадку стільниця не захаращується, надаючи багато місця для письма або роботи з ноутбуком.
- Комп'ютерний стіл — передбачає місце для встановлення стаціонарного комп'ютера. Такі меблі можуть бути оснащені підставкою під монітор, висувною полицею для клавіатури, ергономічним візком під системний блок. Також це може бути мінімалістичний стіл, але розроблений для комфортного сидіння за комп'ютером.
- Парта — як правило, цей вид меблів відрізняється особливою конфігурацією стільниці (під кутом), яка запобігає втомі очей під час письма або використання комп'ютера.
- Стіл-трансформер — компактний предмет інтер'єру, який можна в будь-який момент скласти, тим самим звільнивши простір. Подібний варіант оптимальний для нерегулярного використання.
Письмовий стіл для школяра також може передбачати регулювання висоти стільниці. Такі вироби, як і багато дитячих комп'ютерних крісел, адаптуються під зріст і вік дитини, позбавляючи батьків необхідності постійно оновлювати меблі.
Яким має бути письмовий стіл для школяра
Дитячі меблі, незалежно від функціонального призначення, мають бути ергономічними, зручними, безпечними. Письмовий стіл не можна назвати винятком — адже від того, наскільки комфортно дитині буде сидіти за ним, залежать не тільки її успіхи в навчанні, а й розвиток загалом. Розглянемо основні критерії, які слід врахувати, вибираючи письмовий стіл для школяра.
Матеріали
Найкращим варіантом для дитячих меблів є дерево. Це екологічно безпечний матеріал, який вирізняється природною красою і приємними тактильними відчуттями. Однак натуральна деревина далеко не кожному по кишені, тому великою популярністю користуються письмові столи з ДСП. Такі вироби досконало імітують текстуру дерева і мають високі експлуатаційні властивості.
ДСП також відрізняється простотою обробки, що позитивно впливає на асортимент меблів. Готові вироби можуть мати різну форму та відтінок, завдяки чому ви завжди зможете замовити варіант під стать конкретному інтер'єру.
Надійність конструкції та безпека
Вирішуючи, який письмовий стіл вибрати для дитини, не можна обходити стороною питання безпеки. Це мають бути екологічні меблі, що не виділяють токсичних речовин. Крім того, важливе значення має стійкість конструкції, здатність виробу витримувати інтенсивні навантаження. Адже передбачається, що стільниця буде постійно зайнята різноманітними предметами.
При виборі письмового столу слід віддавати перевагу меблям без гострих кутів. Особливо це актуально для дітей раннього шкільного віку, які схильні проявляти активність. Таким чином ви зможете запобігти травматизму дитини.
Форма письмового столу
Як і будь-які інші меблі, письмовий стіл для школяра може мати різну форму. Найбільш популярними вважаються такі варіанти виконання:
- Прямий — стіл класичної конфігурації, який можна поставити в будь-яке місце кімнати, як біля вікна або навпроти стіни, так і по центру.
- Кутовий — чудовий варіант для невеликої дитячої, оскільки легко стає в найменш задіяне місце і тим самим економить простір.
Варто зазначити, що як прямий, так і кутовий письмовий стіл може бути лаконічним, складатися з однієї стільниці та основи, або багатофункціональним, оснащеним різними нішами для зберігання.
Розмір письмового столу для школяра
Основне призначення дитячої парти або столу — забезпечити комфортне і просторе місце для письма, читання, ліплення, малювання та інших завдань, пов'язаних із навчанням. Тому важливу роль відіграють розміри придбаних меблів. Зазвичай розмір стільниці становить щонайменше 100 см завширшки і 60 см завглибшки. Висота столу підбирається відповідно до віку та зросту дитини.
Виділимо стандартні розміри письмового столу для школяра:
Зріст дитини |
Висота столу |
||||
1.0 —1.15 м |
50 см |
||||
1.15 — 1.36 м |
56 см |
||||
1.36 — 1.53 м |
63 см |
||||
1.53 — 1.70 м |
71 см |
Функціональність столів
Виходячи з індивідуальних потреб дитини та решти меблювання кімнати, підбирається комплектація столу. Так, предмет інтер'єру може бути додатково оснащений:
- Нішами для зберігання — різні полиці, тумби і висувні шухляди допомагають правильно впорядкувати зошити та інше шкільне приладдя.
- Надбудовами для роботи з комп'ютером — особливо актуальні, якщо стіл буде частіше використовуватися для інтернет-серфінгу, ніж для письмових та усних занять.
- Отворами для проводів — сучасний письмовий стіл може мати прорізи для ергономічного розташування кабелів, ламп, зарядних пристроїв.
Чим відрізняються парта і стіл — що вибрати
Не тільки батьки часто плутають дитячі парти та письмові столи, а й фахівці. Річ у тому, що парта де-факто є різновидом столу з деякими конструкційними відмінностями. Як правило, вона має більш компактні розміри і може поміститися в найзатишнішому місці кімнати. При цьому стільниця нерідко монтується під нахилом, роблячи процес писання комфортнішим. Окремо виділяють зростаючі парти. У подібних моделях може регулюватися висота робочої поверхні, що дуже зручно, якщо предмет купується на довгі роки.
Правильне розташування або куди поставити стіл для дитини
Перед тим, як вобрати письмовий стіл у дитячу, важливо продумати його розміщення. Від місця його встановлення залежить напрямок природного освітлення під час навчання, що, у свою чергу, впливає на зір дитини. Є золоте правило — світло має падати з боку під кутом, а не попереду або за спини.
Прямі столи часто ставлять вздовж стіни. Такий варіант підійде для невеликої дитячої, де є меблі для навчання та сну. Також це оптимальне рішення, якщо предмет інтер'єру потрібен для двох дітей. Г-подібний стіл можна встановити в незадіяному кутку поруч з вікном.
Загальні рекомендації як правильно сидіти за столом
Цим питанням здебільшого переймаються батьки, коли купують своїй дитині перший стіл для навчання. Хоча для дорослих проблема правильного сидіння не менш актуальна — тільки комфортно розмістившись за столом, можна уникнути болю в спині та шиї.
Головний принцип — розміри письмового столу мають відповідати зросту і статурі дитини. При цьому спина і стегна мають утворювати прямий кут, а коліна — бути зігнуті під стільницею під кутом 90°.
Таким чином, важливо не тільки придбати якісні та зручні меблі, а й навчитися правильно сидіти. Зайнявши комфортну і здорову позу під час занять, ваша дитина буде вчитися з максимальною користю.