Каталог

Як прибрати подряпини на меблях

Навіть найдорожчі та найякісніші предмети меблювання не застраховані від появи дефектів і зносу. Подряпини, потертості, тріщини — все це позначається не тільки на презентабельності покриття, а й на функціональності всього виробу. При потраплянні вологи або бруду всередину, меблі починають псуватися. З цієї причини навіть дрібні пошкодження не рекомендується залишати без уваги. Існує безліч способів, як усунути подряпини на меблях. При цьому не обов'язково відразу телефонувати реставраторам. Особливо якщо йдеться про звичайні предмети інтер'єру, а не дорогі антикварні вироби. Розберемося, як позбутися або замаскувати подряпини на меблях у домашніх умовах.

Як прибрати подряпини на меблях

Професійні засоби для усунення подряпин

На сучасному ринку є спеціальні засоби, які допомагають замазати подряпини на меблях. До них належать меблевий «Штрих» і восковий олівець. Подібні матеріали дають змогу повернути блиск поверхні, а також усунути дрібні недоліки на різних фактурах. 

Реставраційний засіб «Штрих»

Цей засіб випускається у форм-факторі тюбика зі спеціальним пензлем або ж у вигляді компактного спрею. Перед тим, як прибрати подряпини на меблях, склад необхідно трохи струсити, лише після цього рекомендується наносити його на потрібну ділянку. Залежно від складності пошкодження, «Штрих» може наноситися в 1-3 шари. Надлишки легко видаляються вологою тканиною. До основних переваг засобу можна віднести:

  • швидкість висихання (не більше 5 хвилин);
  • універсальність (склад однаково підходить для усунення подряпин на меблях, дверях, ламінаті).

Реставраційний засіб «Штрих»

Воскові олівці для ремонту меблів

Невеликі подряпини на дерев'яних меблях можна прибрати за допомогою воскового олівця. Це екологічно чистий пігментований засіб, який не вицвітає і не стирається під впливом вологи. Восковими олівцями зручно користуватися під час реставрації фасадів, ніжок, стулок і будь-яких інших частин меблів. При цьому вони випускаються в різних відтінках дерева, через що ви завжди зможете підібрати оптимальний варіант.

Підручні засоби для маскування подряпин у домашніх умовах

Більшість подряпин на меблях виділяються, перш за все, через різницю в кольорі. Відповідно — щоб повернути виробу первозданний вигляд, достатньо просто замаскувати пошкодження. Для цього використовуються такі методи:

Підручні засоби для маскування подряпин у домашніх умовах

  1. Морилка — підходить для фарбування всіх меблів, а не тільки маскування подряпин. Склад відмінно проникає в структуру деревини і легко забезпечує потрібний відтінок. Досить рівномірно розподілити засіб за допомогою губки і закріпити ефект прозорим лаком.
  2. Взуттєвий крем — з його допомогою можна реставрувати шкіряні меблі, дерев'яні столи і стільці, шафи і комоди. Необхідно лише підібрати оптимальний колір. Невелику кількість крему потрібно нанести на подряпину, а через годину — закріпити результат вовняною тканиною.
  3. Олія волоського горіха — ефективний спосіб, якщо потрібно приховати свіжі подряпини на меблях світлого відтінку. До складу волоського горіха входить йод, який допомагає пофарбувати дрібні подряпини, які щойно з'явилися. Після нанесення олії досить почекати 30 хвилин і протерти поверхню сухою серветкою.
  4. Мастика — подібні речовини містять бджолиний та інші види воску, які відмінно підходять для замазування невеликих дефектів. При цьому мастика випускається як у світлому, так і в темному відтінку, що забезпечує її широку сферу застосування.
  5. Фарба по дереву — дає змогу з мінімальними витратами повернути презентабельний вигляд і початкову фактуру меблів. Може використовуватися для усунення невеликих пошкоджень на поверхнях ДСП, МДФ, масиву дерева, шпону.
  6. Йодний розчин — справжня знахідка при появі дрібних подряпин на дерев'яних меблях. Досить кілька разів нанести розчин на місце пошкодження — і виріб матиме вигляд як новий. За допомогою йоду можна зробити абсолютно непомітними дефекти на меблях вишневих і коричневих відтінків.
  7. Заварка чорного чаю — найдоступніший спосіб, що допомагає приховати невеликі подряпини на меблях темного кольору. Потрібно лише змочити в насиченому відварі ватний тампон і прикласти його на кілька хвилин до пошкодженої ділянки. 
  8. Парафін — цей метод стане ефективним рішенням, якщо вам набридло ламати голову над тим, як прибрати подряпини з дерев'яних меблів світлого кольору. Втирається парафін у невеликому об'ємі круговими рухами на тріщину або скол.
  9. Оцтово-оливкова настоянка — дає змогу усунути тріщини і подряпини на полірованих меблях. Для більш надійного результату дві рідини слід змішати в пропорції 1:3 (оцту менше).

Підручні засоби для маскування подряпин у домашніх умовах

Видалення глибоких подряпин на меблях

Що раніше ви почнете ремонт меблів — то менше буде потрібно зусиль для усунення дефектів. Адже з часом останні мають властивість лише збільшуватися. Однак, якщо у вас вже є глибокі вм'ятини і подряпини, ефективним рішенням може стати акрилова шпаклівка.

Застосування шпаклівки по дереву

Шпаклювальний склад наноситься за допомогою гумового або пластикового шпателя на пошкоджену ділянку, а після повного висихання поверхню затирають спочатку найдрібнішою наждачкою, а потім повстю. Це забезпечує рівномірну текстуру поверхні і презентабельний вигляд загалом. У разі невідповідності кольору подряпину можна додатково підфарбувати маркером або фломастером. Головною перевагою шпаклівки є тривалий ефект. Домашні меблі триматимуть колір максимально довго навіть за інтенсивної експлуатації.

Застосування шпаклівки по дереву

Кілька порад як зберегти зовнішній вигляд меблів

Щоб меблі впродовж багатьох років мали акуратний і презентабельний вигляд, необхідно правильно за ними доглядати. Наприклад, для більшості виробів сухе прибирання пилососом краще, ніж прибирання мийними засобами. Також небажано протирати оббивку грубими тканинами і тим більше спиртовими розчинами. Щоб не довелося думати над тим, як приховати подряпини на меблях, зрозуміло, потрібно також уникати механічних пошкоджень. 

Помітно подовжує термін експлуатації м'яких меблів плед. Підібравши стильний аксесуар, ви зможете захистити оббивку дивана або крісла від тварин і маленьких дітей, не втративши при цьому в естетиці.