Каталог

Захист садових меблів та зберігання

Захист садових меблів та зберігання

Чому садові меблі виходять з ладу

Влітку власники заміських будинків та дач проводять більше часу на свіжому повітрі. Меблі для саду допомагають створити затишний куточок для відпочинку та зустрічей із друзями. На жаль, через неправильний догляд термін експлуатації більшості садових виробів — один-два сезони. Запобігти цьому допоможуть поради нижче.

Загальні поради щодо догляду за меблями

Кілька простих, але ефективних порад щодо догляду за гарнітуром для екстер'єру, які допоможуть зберегти його у відмінному стані на довгі роки:

  • Накривайте предмети чохлами або прибирайте під дах на ніч, щоб захистити від дощу та вітру.
  • Використовуйте щітки та м'які мийні засоби для видалення бруду та піску, щоб не зіпсувати покриття. 
  • Уникайте абразивів та металевих мочалок, щоб не пошкодити поверхню. 
  • Якщо меблі для дачного будинку намокли, просушіть їх на сонці. 
  • Не ставте меблі на траву, особливо вироби з дерева, їхні ніжки з часом починають гнити. Використовуйте плитку, дерев'яний настил або пластикові покриття. 
  • Раз на сезон покривайте дерев'яні садові меблі спеціальною захисною олійкою, а металеві — антикорозійними складами для підтримки презентабельного вигляду. 
  • Регулярно перевіряйте та за необхідності замінюйте фурнітуру.

Увага до деталей та грамотне використання захисних засобів допоможуть уникнути пошкоджень та забезпечать комфортне проведення часу на природі протягом багатьох сезонів.

Загальні поради щодо догляду за меблями

Як захистити садові меблі

Регулярне чищення меблів відлякує будь-яку комаху. Використовуючи антисептик, протирайте столи та садові стільці ввечері та вранці, щоб прибрати крихти та бруд. Посадіть поблизу м'яту, базилік, лаванду або розмарин. Ці рослини відлякують комах від предметів користування та наповнюють сад приємним ароматом.

Для просочення тканини або дерева використовуйте ефірні олії з ароматами м'яти, лаванди, хвої або цитрусових. Нанесіть засіб на мокру губку та протріть поверхні. Якщо натуральні засоби не допомагають, використовуйте екологічно чисті хімічні склади, безпечні для здоров'я та ефективні проти шкідників. Поцікавтеся у фахівців, чим можна покрити садові меблі для продовження терміну експлуатації.

Як доглядати за дерев'яними вуличними меблями

Сучасні садові меблі з дерева, незважаючи на те, що під час виготовлення просочуються та покриваються захисними засобами, все одно потребують правильного догляду. Щоб зберегти надовго зовнішній вигляд натуральних виробів, видаляйте пил вологою ганчіркою, а сильні забруднення — засобами для чищення. Дайте поверхні висохнути та після нанесіть спеціальну олію — нехай вбереться, потім приберіть надлишки ганчіркою. Повторюйте обробку пофарбованих виробів тричі на рік, за необхідності реставруйте пошкоджені ділянки. Тоді ваші меблі для тераси будуть стійкими до зовнішніх впливів та довго збережуть свій первісний вигляд.

Як доглядати за дерев'яними вуличними меблями

 Догляд за металевими меблями для саду

Якщо у виробництві предметів екстер'єру використовувалася нержавіюча сталь, спеціального догляду не знадобиться. Такі предмети стійкі до погодних умов, включно з морозом та дощем. Для чищення застосовуйте м'які мийні засоби. Абразивні губки заборонені через нанесення шкоди поверхням. Поливайте водою зі шланга, а сильні забруднення видаляйте слабким лужним розчином. Пам'ятайте, що антикорозійне покриття запобігає іржі, тому покривайте ним предмети раз на рік. Зберігати садові меблі з металу слід у сухому приміщенні, щоб уникнути утворення корозії.

Догляд за металевими меблями для саду

Догляд за пластиковими та плетеними меблями для вулиці

Меблі для садової ділянки із пластику не схильні до впливу цвілі, сонця або вологи. Очищати такі речі краще ганчіркою з використанням звичайних мийних засобів. Потім витерти насухо. Щоб зберегти блиск виробу, використовуйте спеціальні поліролі. 

Для підтримки чистоти плетених меблів, регулярно видаляйте пил за допомогою м'якої тканини або пір'яної мітелки. Якщо сміття залишається в кутах, використовуйте м'яку щітку або пилосос із відповідною насадкою, щоб не пошкодити лозу.

Догляд за пластиковими та плетеними меблями для вулиці

Як зберегти меблі зі штучного ротанга 

Інвентар зі штучних полімерних матеріалів легко мити вологою ганчіркою з мийним засобом. Уникайте очищення дротяною щіткою, щоб не пошкодити плетіння. Не ставте гарячі предмети на стільницю зі штучного ротанга, щоб уникнути утворення плям. Також варто берегти такі меблі від прямих сонячних променів, щоб уникнути вигоряння фарби та деформації. У зимовий період краще заховати гарнітур, щоб уникнути крихкості матеріалу під впливом атмосферних опадів та морозу.

Як зберегти меблі зі штучного ротанга

Особливості догляду за меблями з натурального ротанга 

Чистіть меблі від пилу раз на 7 днів змоченою губкою, потім протріть насухо. Обов'язково захистіть лакове покриття ротанга від агресивних засобів, щоб зберегти естетичний вигляд. Не залишайте вироби під дощем — сильний вплив вологи може призвести до деформації. Не тримайте меблі під сонячними променями, щоб не розсохлися та не почали розшаровуватися. Зберігайте вироби з ротанга взимку тільки в сухому приміщенні за температури не нижче +5 ℃.

Особливості догляду за меблями з натурального ротанга

Як зберігати садові меблі взимку 

Правильне зберігання садових та вуличних меблів у зимовий період — запорука їхньої довговічності. І головне в цьому — попередня підготовка. Перед настанням холодів, перш ніж обробити садові меблі спеціальними засобами для захисту від вологи та інших негативних впливів, очистіть предмети від пилу та промийте. Обов'язково дайте їм висохнути і тільки потім наносьте лаки, фарби, олії та інші захисні засоби.

Для збереження дачних меблів, чи то кованих, металевих, дерев'яних або пластикових, рекомендується їх зберігати в закритому приміщенні. Важливо, щоб простір був провітрюваним та сухим, щоб уникнути утворення цвілі. Не допускайте різких перепадів температур. Якщо немає можливості зберігати комплект садових меблів усередині приміщення, розташуйте його під навісом. Використовуйте захисні чохли в період дощів, снігопадів.

Як зберігати садові меблі взимку

Ці заходи допоможуть захистити столи та стільці від води, снігу та пилу, зберігаючи до весни. Щоб меблі могли прослужити кілька років, рекомендується уникати їхнього контакту із землею, якщо вони виготовлені з деревини.